Müşteri Hizmetleri

Müşteri Hizmetleri

İade ve Değişim

Posh Collection

 

ALIŞVERİŞE BAŞLA

İade ve Değişim

Online alışveriş sitesinden satın aldığım ürün ya da ürünlerde değişim yapabilir miyim?

 

Porland.com adresi üzerinden yapılan alışverişlerde ürün değişim işlemleri yapılmamaktadır.

Online alışveriş sitesinden satın aldığım ürün kusurlu olarak teslim edilir ise değişim yapabilir miyim?

 

Müşteri satın aldığı ürün/ürünleri teslim aldığı sırada kusurlu ürün/ürünler ile karşılaşırsa 14 gün içerisinde iade ederek, ürün değişimi talep edebilir. Gerekli kontroller yapılarak değişime uygunluk tespit edildiğinde ürün/ürünlerin değişimi yapılır.

Online alışveriş sitesinden satın aldığım ürün ya da ürünleri ne kadar sürede iade etmem gerekiyor?

 

Müşteri satın aldığı ürün/ürünleri teslim aldıktan sonra ‘‘Cayma Hakkı’’ kapsamında 14 gün içerisinde, iade koşullarını yerine getirerek ürün/ürünleri iade edebilir.

Online alışveriş sitesinden satın aldığım ürün ya da ürünlerin iadesini nasıl yapabilirim?

Üye müşterilerimiz hesabım sayfasından/ üye olmayan müşterilerimiz ise sipariş sorgulama ekranından gerekçesiyle beraber iade ürünlerin seçimini gerçekleştirebilirler. İade işlemi yapılırken site üzerinden temin edilen ve SMS olarak siteye kayıtlı olan telefon numaranıza gönderilen İade Takip Kodunu, ürünler ve e-Faturanın çıktısı alınarak iade alanının eksiksiz bir şekilde doldurulması ile birlikte Porland’ın anlaşmalı kargo şirketi PTT Kargo Şubelerine Porland Bilecik adresine (2. Organize Sanayi Bölgesi 11200 Gülümbe BİLECİK) gönderilmesi gerekmektedir. 

İade Takip Kodunun geçerlilik süresi 14 gün olup, bu süre içinde iade kargonuzun tarafımıza ulaştırılması sağlanmalıdır. Süre aşımında yeniden iade takip kodunun alınması iadenin yasal süre içinde gönderilmesi gerekmektedir. 

İadesi istenilen ürün/ürünlerin paketi hasar görmemiş, kullanılmamış bir şekilde, tüm aksesuarları ve orijinal kutusuyla birlikte iade edilmesi gerekmektedir

İade işlemi sırasında ortaya çıkacak kargo masrafları müşteri tarafından mı karşılanıyor?

 

Porland.com’dan satın alınan ürün/ürünlerin, müşteri tarafından 14 gün içinde -Cayma Hakkı kapsamında- iade edilmesi durumunda ortaya çıkacak kargo masrafları Porland tarafından karşılanır, kısmi iadelerde kargo ücreti iadesi yapılmamaktadır.

İade ettiğim ürün ya da ürünlerin ücretini ne kadar sürede geri alabilirim?

 

İade ettiğiniz ürün/ürünleriniz merkezimize ulaştıktan sonra iade şartlarına uygunluğu kontrol edilerek kredi kartınıza iade işlemi gerçekleştirilir.

Bankanıza bağlı olarak, iadenizin kredi kartınıza yansıması 7 iş günü içerisinde gerçekleşecektir. Bu süreç tamamen bankanıza bağlıdır ve Porland.com'un bankanıza müdahale etme hakkı yoktur.

Ücret iadesinde ödeme neden taksitli yapıldı?

 

Porland.com’dan satın alınan ürün/ürünler için taksitli işlem yapılması durumlarında; Porland tarafından ücretin tamamının bir defada geri ödemesi yapıldığı halde çalıştığınız banka tarafından sizlere geri ödeme işlemi taksitli olarak yapılabilmektedir. Bu durumdan Porland sorumlu tutulamaz.

Teslim aldığım kargo ile ilgili yaşadığım sorunlarda ne yapmalıyım?

 

Kargo gönderiniz ile ilgili herhangi bir sorunla karşılaşmanız halinde, yaşadığınız durumun ürün ve irsaliye fotoğrafını, teslimat tarihinden itibaren en geç 3 iş günü içinde musterihizmetleri@porland.com.tr mail adresimize mutlaka bildirilmesi gerekmektedir.