Satış Kanalları

Kurumsal

Yurt Dışı Satış Kanalları


 

 

Satış

Dünya'nın yaklaşık 40 ülkesine ve ağırlıklı olarak Avrupa ve Ortadoğu'ya ihracatını gerçekleştiren firmamız bu ülkelerde bulunan büyük distribütörler ile çalışmaktadır. Distribütörlerin yanında perakende ve toptancılarla birlikte çalışılmakta olup üretiminin yaklaşık %65'ini ihraç etmektedir.

Satış Sonrası Hizmet

Müşteri odaklı çalışan firmamız müşterilerimizden gelen her türlü şikayeti değerlendirmekte ve müşterilerimizi memnun edecek bir biçimde sonuçlandırmaya çalışmaktadır. Distribütörlerimizin satışları aylık olarak takip edilmekte, yeni çıkan modellerimizle birlikte pazarın talebine kolaylıkla karşılık vererek distribütörlerimizin satışlarını her geçen yıl arttırması için tüm olanaklarını, rekabetçi fiyat ve üstün kalite politikasıyla seferber etmektedir. Yeni çıkan modellerimizin numuneleri müşterilerimizin beğenisine sunulmak üzere gönderilmekte, gelen talebe istinaden de sipariş alınmaktadır.

Dağıtım Kanalları

Distribütörler aracalığı ile o ülkede yerleşik daha küçük distribütörlere ve oralardan da restorant,otel vb gibi gastronomi kesimine ulaşmakta,zaman zaman ise bu ulaşım direkt otel ve restaurantlara da olabilmektedir. Yurtiçinde süren mağazalaşma ile birlikte yurtdışında da Porland adı altında mağazalaşma çalışmalarımız, ilki Azerbaycan'da olmak üzere, devam etmektedir.

Hizmet

Özellikle otel ve restaurantların özel istekleri(logo,desen vb.gibi),distribütörlerin o ülkeye hitap edecek yeni ürün talepleri yerine getirilmektedir. Firmamız genelde standart üretimini 4 ila 6 hafta arası tamamlamakta ve ürünleri fabrikada teslim edilmek üzere hazır tutmakta ve Türkiye'de ki gümrük işlemlerini gerçekleştirmektedir.

Reklam

Yurtdışında faaliyet gösteren sektör dergilerine reklam verilerek hem markanın tanıtımı sağlanmakta hem de distribütörlerimizin reklamı yapılmaktadır.