Hakkımızda

Kurumsal

Hakkımızda

 

Porland markasının doğuşu, 1976 yılında açılan züccaciye mağazasıyla başlamıştır. Bu ilk adımdan sonra, 1984 yılında İmge Ticaret şirketi kurularak özellikle gastronomi tüketicilerine yönelik masa üstü malzemeler pazarlama faaliyeti yürütülmeye geçilmiştir. 1980'lerin sonuna doğru üretime yöneliş başlamış ve 1992'de Gebze'de, Porland Porselen San. ve Tic. A.Ş kurulmuştur. Gebze Dilovası mevkiinde 10,000 m2'lik arazi üzerine yaklaşık 8000 m2 kapalı alanda sert porselen üretimi ve dekorlama faaliyetlerine başlanmıştır. Artan pazar taleplerini karşılayabilmek ve ihracatı desteklemek amacıyla 1996 yılında Bilecik tesisleri de faaliyete geçmiştir. Bilecik’te 300 bin metrekare açık ve 70 bin metrekare kapalı alana sahip tesislerin ürettiği ve tasarladığı ürünlerle Porland bugün, yurt içinde ve dışında hızlı büyüyen ve tercih edilen, saygın bir oyuncu konumundadır. Güçlü yapısı, çağdaş bakış açısı, teknolojiye verdiği önem ve üretim kapasitesi ile 1450 nitelikli çalışan gücüyle sektörde büyük istihdam yaratan ve çok geniş pazarlama-satış kadrosuna sahip bir şirkettir.

 

Porselen üretiminin yanı sıra portföyündeki üç markası (Luigi Bormioli, Libbey, Love For Home), yılda yaklaşık 70 milyon adet üretim kapasitesi, 30 mağazası ve pek çok satış noktası ile sektörde önemli bir yere sahip olan Porland, başarısını uluslararası platformlara da taşıyarak dört ana kıtada 30'dan fazla ülkeye üretiminin %65'ni ihraç etmektedir.

 

Tasarımdan üretim aşamasına kadar her ince detayı üstün teknoloji ve iş gücü ile ürünlerine yansıtan bir firmadır. 42. yılını kutladığı bugünlerde; üretim gücü, ihracat gücü, renk ve desen çeşitliliği ve müşterilerine sağladığı avantajlar ile dönemin ilerisinde, sektörde trend belirleyici bir marka olarak lider konumdadır.

 

20 yılı aşkın Ar-Ge deneyimine ve güncel teknoloji ile donatılmış Ar-Ge laboratuvarlarına sahip olan Porland, bu yöndeki çalışmalarını strateji ve büyüme hedeflerine paralel olarak şekillendirmiş, bu çerçevede hedef pazarlara optimize edilmiş ürünleri, yaratıcı tasarımları, çevreci yaklaşımlarla sunmuştur.

 

Sektörel bazda sürdürülebilir rekabet gücü için Ar-Ge yatırımlarına verdiği önemin yanı sıra insan sağlığı ve çevresel konulardaki girişimleri ile atık yönetimi uygulamaları konusunda da önemli atılımlara sahiptir.

 

Gerek Ev, gerekse Gastronomi kesimine hizmet eden, perakende mağazacılığı alanında kendi işletmesini yaptığı 30 konsept mağazasıyla, cornerlar ve bayi kanallarıyla birlikte online alışveriş kanalı satışını www.porland.com üzerinden yapmaktadır. Binlerce ürün çeşitliliği, konsept mağazaları, ev kesiminden gastronomi kesimine kadar pek çok alanda takip edilen ve sevilen bir Türk markasıdır.

 

Porland, Türkiye'nin ilk renkli porselen üretimini yapan, Türkiye’de ve dünyada ilk ve tek özel reçeteli Aluminalı (Alumilite) porselen üretimini yapan, Türk Standartları Enstitüsünün 10850 kalite belgesine ilk sahip olan, ayrıca İngiliz kalite standardı olan BS 4034 belgesine sahip yerli porselen üreticisidir.